Діяльність колекторів: наскільки вона законна?У зв'язку із зростанням кількості проблемних кредитів в 2009-2010р. комерційні банки були змушені набирати людей до відділів з управління дебіторською заборгованістю. Методи і прийоми роботи фахівців цих підрозділів різні: починаючи із дзвінків і нагадувань клієнтам про заборгованість і закінчуючи діяльністю виїзних бригад. Звичайно, оптимальним для фінансової установи способом домовитися з неспроможним боржником є реструктуризація позики. Більшість банків пішли саме цим шляхом. Але залишилася частина незговірливих позичальників, які або не мають фінансових можливостей оплачувати кредит, або просто відмовилися від своїх зобов'язань. У таких випадках на допомогу фінансовим установам приходять колектора. Якщо раніше свою співпрацю з колекторськими компаніями банки всіляко намагалися приховати, то тепер така взаємовигідна робота в порядку речей. Фінансові установи вже не в змозі справлятися з тим потоком клієнтських справ, які необхідно обробляти, вирішуючи нагальні проблеми. Крім цього, для банку робота з дрібними позиками є досить накладної. Виникають ситуації, фінансова установа несе збитки в результаті роботи з клієнтом по поверненню проблемної заборгованості.

Діяльність колекторських компаній в наш час - це можливість ефективного і швидкого вирішення проблем комерційних банків. Але в той же час виникає питання: «А наскільки робота колекторів законна?» Згідно чинного законодавства, не існує навіть такого поняття, як колектор. Останні виявилися просто в правовому вакуумі. Попит на їх послуги є, але діяльність вважається незаконною. Тому колекторські компанії були змушені реєструватися в формі товариства з обмеженою відповідальністю. Після цього укладається договір з банком терміном 3-4 міс. Про сприяння в досудовому врегулюванні заборгованості. Колектора отримують банківську довіреність на здійснення певного переліку дій, згідно цього документа.

Викуп прострочених портфелів останніми заборонений чинним законодавством. Виняток становлять фінансові компанії за умови наявності у них ліцензії на провадження певного переліку дій.

Що стосується роботи колекторських компаній, то і тут є свої проблеми і невизначеності. Контакти останніх з боржниками банків не завжди сприймаються однозначно. У позичальників часто виникають питання на предмет ризиків оплати кредиту на рахунки невідомої організації, а так само порядок погашення простроченої заборгованості. Які гарантії може отримати клієнт, співпрацюючи з колекторською компанією на підставі усних домовленостей? Так, складності в даному випадку є. Тому фахівці рекомендують боржникам звертатися з офіційним листом до компанії, яка працює з Вами на предмет повернення заборгованості. У цьому документів крім опису ситуації і можливих шляхів вирішення проблеми погашення прострочення. Ви можете запросити підтвердження права на стягнення заборгованості, а так само реквізити для оплати кредиту. Отримані документи обов'язково збережіть, для того щоб не довелося платити двічі.

У разі, коли з боку колекторів йде психологічний вплив на позичальників, фахівці рекомендують:

- З'ясувати ПІБ та посада людини, з яким спілкувалися;

- Звернутися в міліцію з письмовою заявою;

- Проконтролювати порушення кримінальної справи в десятиденний період.

У будь-якому випадку дії колекторів є незаконними. Цей факт має негативний вплив на ефективність роботи останніх. На думку експертів, законодавче врегулювання питань роботи колекторських компаній дасть можливість найближчим часом побудувати потужний редут для боротьби з боржниками.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Діяльність колекторів: наскільки вона законна?» — 107 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Діяльність колекторів: наскільки вона законна? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:25 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Як купити квартиру, яка знаходиться в заставі? зараз, разом із Діяльність колекторів: наскільки вона законна? Чим загрожує «підмочена» репутація позичальника? відкривають.
Автор: admin
107 27.03.16