Як купити квартиру, яка знаходиться в заставі?Проблеми з погашеннями кредитів позичальниками фінансових установ сприяло зростанню пропозиції заставного майна. Неспроможність боржників в оплаті позичок привела до зниження цін на нерухомість, що не могло не відобразитися на зацікавленості потенційних клієнтів об'єктами застави.

А цікавитися є чим, оскільки вартість нерухомості, яка знаходиться в заставі банку, як правило, на 10-15% нижче ринкової. Але як безпечно купити заставну квартиру? Існує два варіанти придбання об'єктів застави:

  1. За згодою банку, як заставодержателя майна боржника;
  2. Після повного погашення кредиту та зняття обтяження з нерухомості.

Перш за все, потрібно переконатися чи є у Вас насправді право вибору: чи піде фінансова установа на діалог з покупцем застави.

Найбільш простим і менш ризикованим (можна навіть назвати безпечним) методом реалізації заставного майна є продаж нерухомості з дозволу банку. Схема проведення такої угоди наступна:

  1. Покупець резервує у фінансовій установі дві банківські комірки з умовами відкриття - після реєстрації нотаріусом договору купівлі-продажу майна.
  2. В одну з комірок вносяться гроші в розмірі повної заборгованості позичальника за кредитом перед фінансовою установою; в іншу - різниця між узгодженої ціною продажу і сумою вже внесених коштів.
  3. Ключі від першого осередку отримує менеджер банку, від другої - продавець квартири.
  4. Фінансова установа вручає нотаріусу письмове розпорядження про зняття заборони відчуження заставного майна.
  5. Нотаріус реєструє купівлю-продаж нерухомості між продавцем і покупцем.
  6. Банк забирає суму коштів з першого осередку, необхідну для повного закриття кредиту, продавець дістає з другої комірки різницю, яка належить йому.

У разі, коли ціна продажу майна нижче заборгованості за позикою, боржнику необхідно буде самостійно доплатити різницю банку для повного погашення зобов'язань перед фінансовою установою.

Другий варіант - більш ризикований. Але в той же час подібного роду угоди можна проводити і без згоди банку. Суть його полягає у виконанні ряду покроковий дій:

- Підписання між продавцем і покупцем попереднього договору на продаж об'єкта застави;

- Уточнення розміру заборгованості за кредитом на день проведення операції;

- Внесення необхідної суми коштів покупцем в рахунок повного погашення кредиту продавця;

- Банк дає нотаріусові письмове розпорядження на зняття обтяження з об'єкту застави;

- Нотаріус реєструє купівлю-продаж майна між продавцем і покупцем;

- У разі наявності різниці між сумами погашення і вартістю нерухомості, продавець користується банківської осередком для отримання грошей.

У даній схемі придбання заставної квартири ризики бере на себе покупець. Тому як в разі невиконання продавцем зобов'язань згідно попереднього договору, судитися доведеться з банком. Перевагою такої реалізації нерухомості є відсутність необхідності в отриманні дозволу з боку фінансової установи.

Але коли залишок по кредиту не значний - банк може відмовити в проведенні подібного роду угоди. Для покупця важливо, перед тим як здійснити операцію з придбання заставної нерухомості, добре зважити всі вигоди і ризики, на підставі яких і прийняти правильне рішення.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Як купити квартиру, яка знаходиться в заставі?» — 152 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Як купити квартиру, яка знаходиться в заставі? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:27 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Як можна швидко отримати гроші під заставу автомобіля зараз, разом із Як купити квартиру, яка знаходиться в заставі? Діяльність колекторів: наскільки вона законна? відкривають.
Автор: admin
152 27.03.16