Реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осібЗа період фінансової кризи в країні, банківська система пройшла перевірку на міцність, але витримали її, на жаль, не всі фінансові установи. В Україні ліквідовано було 14 банків, вкладники яких вже отримали через ФГВФО близько 3 млрд. Грн. При цьому активи фонду спочатку року скоротилися на 35% - до 2,8 млрд. Грн., Ставлячи під загрозу його фінансову стабільність.

Низький рівень активів ФГВФО був викликаний в першу чергу неконтрольованими діями регулятора (НБУ) щодо рефінансування банківської системи. Замість того, щоб відновити ліквідність проблемних банків, НБУ сприяв реалізації тіньових схем вимивання грошей. Що й казати, коли на протязі 3-ох днів в банку Національний стандарт було відкрито фіктивних депозитів на підставних осіб на загальну суму близько 200 млн. Грн.

І що характерно, всі 615 осіб оформили депозити на однакову суму з 150 тис. Грн. кожен. При цьому вихід так, що депозитний портфель цього банку подвоївся буквально за 3 дні до його ліквідації. А повертати заощадження вкладникам довелося ФГВФО. При таких махінаціях у фінансовій сфері не один фонд не набереться коштів для стабільного існування.

Тому все більш актуальним стає питання реформування ФГВФО, суть якого полягає в передачі регуляторних функцій НБУ керівництву фонду, яке і буде призначати тимчасових адміністраторів, займаючись питаннями стабільної роботи банківського сектора.

Оскільки відповідальність за невчасне повернення депозитів стані ліквідації банківських установ повністю покладається на ФГВФО, то і реалізацією їх активів повинен займатися фонд. За рахунок цих коштів і будуть покриватися витрати по поверненню депозитів фізичних осіб. Роль держави в цій схемі повинна зводитися до покриття короткочасних розривів ліквідності ФГВФО, що пов'язано з необхідністю проведення виплат вкладникам в короткі терміни (для підтримки довіри до банківської системи) при більш тривалому процесі реалізації активів банків.

Крім цього, варто переглянути джерела наповнення коштів фонду. На сьогоднішній день, відповідно до закону про ФГВФО, такими джерелами є вступні та регулярні відрахування комерційних банків, щорічні внески НБУ, а також доходи від розміщення депозитів фонду в Національному банку.

З огляду на те, що кількість постійних учасників фонду становить зараз 171 банк, а основним джерелом грошових надходжень ФГВФО є щорічні їх відрахування, то варто невірне переглянути розмір таких платежів. Згідно з положенням про порядок сплати зборів до фонду, регулярні внески учасників повинні складати 0,25% від суми залучених депозитів банків та перераховуватися два рази в рік.

З метою посилення роботи системи гарантування вкладів фізичних осіб, великі банківські установи виступають за введення диференціальної системи відрахування до фонду. Так як деякі банки залучають депозити за завищеними відсотковими ставками, тим самим збільшуючи ризики ліквідності, то і їх відрахування до фонду повинні бути вище.

У будь-якому випадку, систему гарантування вкладів необхідно реформувати, тому як в такій формі як є зараз, ставлячи під загрозу стабільність банківського сектора, вона більше перебувати, не може.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» — 83 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:16 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Заробляємо на банці зараз, разом із Реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Промисловий альпінізм - організація бізнесу з нуля відкривають.
Автор: admin
83 27.03.16