Як придбати заставне майно?Ще в минулому році аналітики фінансового сектора прогнозували масовий викид на ринок заставного майна (нерухомість, авто, земельних ділянок) по занижених цінах. Але реалії сьогоднішнього дня підтверджують, що такого не сталося. Гравці ринку нерухомості стверджують, що заставні квартири починаю виставлятися на продаж, але їх число не перевищує 20% загальної кількості реалізованого майна.

Що стосується кредитних автомобілів, то обсяги продажів заставного автотранспорту в кілька разів перевищують кількість угод купівлі-продажу нерухомості. Це пояснюється в першу чергу структурою кредитних портфелів банків, де понад 60% займає саме автотранспорт і тільки 20-30% - нерухомість.

Всю необхідну інформацію по реалізованому майну можна отримати на сайтах банків. Там же Ви можете подивитися опис об'єкта, його характеристики, стартову ціну і т.д. Так, серед заставного автотранспорту основну масу складають народні марки - ВАЗ, Geely, Chery, Daewoo. Продажі цих автомобілів перевершували в загальній структурі реалізації автотранспорту. Крім цього, такі автокредити, як правило, видавалися з мінімальним початковим внеском, або зовсім без нього. А так як більшість позик оформлялися в іноземній валюті, то і прострочення за такими кредитами є масовим фактом.

Але як же можна купити кредитну квартиру або авто? Тим більше, що в розрахунку на більш низьку ціну Ви плануєте залишитися у виграші.

На сьогодні є три варіанти придбання заставного майна:

- Покупка кредитної квартири або автомобіля через повне погашення позики і переоформлення права власності;

- Переведення боргу на себе;

- Придбання об'єкта застави на аукціоні, після відчуження ГІС.

Перший варіант вважається найбільш простим і мінімально ризикованою. Він полягає в тому, що Ви, попередньо узгодивши з продавцем ціну придбаного майна, вносите гроші в рахунок погашення кредиту власника застави, попередньо підписавши з ним договір купівлі-продажу майна.

Після повного закриття заборгованості, банк надає нотаріусу розпорядження на зняття обтяження на об'єкт застави, після чого реєструється право власності нового власника. Для мінімізації ризиків при такій покупці необхідно узгодити з продавцем, нотаріусом та банком всі деталі угоди, переконавшись у відсутності протиріч. Обов'язковою умовою внесення грошей в рахунок погашення позики має бути підписання договору купівлі-продажу майна.

Але не завжди є можливим здійснення такої операції. Можливі варіанти, коли з'являється шанс, наприклад, придбати квартиру за ціною, яка істотно відрізняється від ринкової, але необхідної суми коштів у Вас немає.

Тоді можливо спробувати переоформити кредит власника нерухомості на себе, попередньо погодивши такий варіант проведення операції з банком. При здійсненні подібної операції враховуйте ризики переведення боргу: слід перевірити ще раз умови договору і переконатися в тому, що банк «не повісить» потім на вас оплату прострочення, штрафних санкцій та пені. Все повинно бути досить зрозуміло і прозоро.

Варіант покупки об'єкта застави на аукціоні після відчуження ГІС є найбільш ризикованою операцією. При цьому вартість такого придбання може бути мінімальною (як правило, 60-70% ринкової ціни). Але по квартирі, наприклад, є ризики того, що з часом знайдуться родичі попереднього власника, які мають право на це майно.

Або ж саме відчуження може бути оскаржене в судовому порядку в силу порушення будь-яких процесуальних норм. На «судові баталії» може піти маса Вашого часу, зусиль і нервів, крім того, що Ви маєте можливість зіткнутися з банальної проблемою виселення колишнього власника.

Тому, перш ніж купувати заставне майно зважте всі ризики, пов'язані з проведенням операції і порівняйте їх з тими вигодами, які Ви тільки плануєте отримати.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Як придбати заставне майно?» — 93 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Як придбати заставне майно? публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:17 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Орендуємо банківську комірку зараз, разом із Як придбати заставне майно? Заробляємо на банці відкривають.
Автор: admin
93 27.03.16