Безпечне використання пластикових картПластикова карта - повсякденна, вигідна і зручна форма електронних грошей. У наш час «пластик» істотно наростив популярність, поступово витісняючи готівковий грошовий оборот. Але, крім позитивних характеристик пластикових карт, існують і негативні сторони.

А пов'язаний негатив з ризиками шахрайства при здійсненні операцій за допомогою електронних грошей. Особливі проблеми можуть виникнути в людини, який знаходиться за кордоном із заблокованої пластиковою карткою і без готівкових коштів. У такій ситуації цілком реально може опинитися кожен з нас. А все тому, що банк має право блокувати карту клієнта при підозрі на шахрайські операції без повідомлення останнього. Справа в тому, що фінансова установа несе відповідальність за збереження грошей власника платіжної картки.

Але що робити, якщо Ви все-таки опинилися в скрутній фінансовій ситуації за кордоном? Є можливість домовитися зі знайомими або родичами про пересилання грошей через систему термінових переказів. Як варіант, Ви можете звернутися в одне з відділень банку, який працює з системою VISA і MasterCard за додатковою пластиковою карткою. Правда така послуга обійдеться недешево - 200-300 дол. (Безкоштовно - тільки власникам карт класу «Gold»).

Щоб передбачити подібного роду неприємності уникайте використання «пластикових» грошей в наступних країнах: Єгипет, Туреччина, Таїланд, Узбекистан, Сінгапур, Польща, Болгарія, Румунія, Аргентина, Індонезія, Малайзія, Андорра. А якщо все-таки Вам необхідно їхати в одну з цих країн, беріть з собою крім пластикової карти і готівку.

Перед поїздкою фахівці рекомендують дізнатися в колл- центрі банку, чи не буде заблокована Ваша платіжна карта для використання в одній з країн «чорного списку». При необхідності, напишіть у відділенні фінансової установи заяву про надання можливості без обмеження використовувати «електронні» гроші за кордоном. Відповідальність за проведення таких операцій покладається виключно на Вас.

І все ж, для того, щоб максимально убезпечити себе від шахрайських операцій по пластикових картах, необхідно пам'ятати ряд правил:

- Не зберігайте ПІН-код разом з платіжною карткою. Чи не повідомляйте його третім особам і не вводьте при оплаті в Інтернеті (для цих цілей краще використовувати окрему карту);

- Підключіть послугу GSM- banking. C її допомогою Ви будете отримувати інформацію в режимі on-line про будь-які зарахування або списання з пластикової карти. Будь-який рух по рахунку Ви можете відстежувати без проблем;

- Запишіть собі номер телефону клієнтської підтримки фінансової установи. Тому як в разі втрати картки, контактів у Вас може не залишитися. Не забудьте кодове слово (дівоче прізвище матері), яка необхідна для ідентифікації Вас, як клієнта банку;

- Користуйтеся банкоматами, які знаходяться виключно на території фінансових установ;

- Завжди повідомляйте банк про зміну контактних даних, в т.ч. номер телефону. Не вимикайте мобільний при виїзді за кордон;

- При можливості використовуйте послугу інтернет-банкінгу з метою оперативного контролю за рухом власних коштів;

- Дбайливо ставитеся до пластику. Уникайте механічних пошкоджень карти;

- Бажано завжди з собою мати запас готівки для непередбачених витрат або ж ще одну платіжну карту іншого банку.

Якщо Ви будете пам'ятати і дотримуватися основних правил безпеки по використанню пластикових карт, сподіваюся, неприємності обов'язково Вас оминуть.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Безпечне використання пластикових карт» — 76 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Безпечне використання пластикових карт публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері трив... зараз, разом із Безпечне використання пластикових карт Банки відбирають нерухомість у недбайливих позичальників відкривають.
Автор: admin
76 27.03.16