Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері тривають і в 2010р.Кризові явища в економіці України привели до погіршення ситуації в банківській сфері. Комерційні банки зіткнулися з новою для них проблемою - масовими простроченням по вже виданих позиках. В категорії не заможних позичальників потрапили клієнти, які не можуть виконувати свої боргові зобов'язання перед фінансовими установами, а так само ті, які не хочуть цього робити.

Велика кількість беззаставних кредитів, виданих в докризовий період, призвели до того, що банки в 2009-2010р. відчули серйозні проблеми з ліквідністю. Масовий відтік депозитів населення на тлі непогашення позик сприяли тому, що НБУ був змушений вводити тимчасові адміністрації в деякі банки для врегулювання ситуації. Зі стабілізацією економіки країни та поступовим відновленням промислового виробництва намітилася, здавалося б, позитивна тенденція до одужання банківського сектора.

Але на тлі заяви заступника глави НБУ, швидше за все, подібні висновки здадуться поспішними. У Пасічник повідомив, що частка проблемних активів в банківській сфері України за перше півріччя 2010р. виросла на 0,4 процентних пункту.

Це свідчить про те, що поліпшення якості кредитних портфелів фінансових установ поки не спостерігається. З огляду на досить високий відсоток обов'язкового резервування під проблемні активи в НБУ, можна стверджувати з упевненістю, що за результатами 2010р. ми навряд чи відведемо позитивні фінансові результати хоча б половини банків України.

Але і погіршити ситуацію з простроченими кредитами фінансових установ не мають наміру. Банки всіляко намагаються знайти компроміс з позичальником, про що свідчить 188 тис. Реструктуризованих кредитів на загальну суму близько 220 млрд. Грн. У процентному співвідношенні частка проблемних позик, за якими було прийнято взаємовигідне, як для банку, так і для клієнта рішення, становить близько 30%.

Поліпшення ситуації з «поганими» активами буде залежати від позитивних змін в економіці України. Банки ж - дзеркало фінансової системи країни. Мультиплікатором економічного розвитку може послужити відновлення кредитування до рівня 2007-2008р., Що стримується на сьогоднішній момент складним фінансовим станом потенційних позичальників. Крім цього, банки так само з оглядкою дивляться на клієнтів, яким необхідно фінансування бізнес діяльності.

Гіркий досвід кредитування в докризовий період змушує фінансові установи приймати зважені і менш ризиковані рішення. І все-таки поступове відновлення кредитних програм свідчить про позитивну тенденцію пожвавлення банківської системи України.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері тривають і в 2010р.» — 75 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері тривають і в 2010р. публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:18 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Держава на стороні позичальників, відвойовуючи їх у колекторів зараз, разом із Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері тривають і в 2010р. Безпечне використання пластикових карт відкривають.
Автор: admin
75 27.03.16