Держава на стороні позичальників, відвойовуючи їх у колекторівВисокий рівень простроченої заборгованості в банківській сфері сприяв активізації фінансових установ, а так само колекторських компаній. Всі їх дії були спрямовані на встановлення контролю над портфелями «поганих» кредитів з постійним зменшенням кількості і обсягу прострочених позичок 2009 поч. 2010р. був визначений банкірами, як період активної боротьби з проблемною заборгованістю.

Частина кредитів була реструктуризована, основна кількість позик - знаходилося в роботі банківських відділів з управління дебіторською заборгованістю, зовсім безнадійні - продані колекторам, або направлені до суду.

Пресинг позичальників з боку колекторських компаній став буденним явищем. Дзвінки серед ночі, загрози, візити за адресою проживання клієнта, регулярні зустрічі та переговори з психологічним тиском викликали хвилю обурення серед великої маси просрочніков фінансових установ.

В такому випадку логічним буде запитання: «А на що сподівалися банківські позичальники, що не розраховуючись за своїми борговими зобов'язаннями протягом 6-12 міс.?». Все то воно так, але в житті часто бувають і непередбачені тратти, які викликані хворобою, аварією, звільненням і т.д. Іноді просто варто дати людині шанс, можливість в певний термін заплатити по кредиту.

Масові скарги на діяльність колекторів дали свій ефект - на початку червня 2010р. Президентом був підписаний Закон «Про захист персональних даних». Цей документ набуває чинності лише з початку 2011р., Але очікування дії Закону вже обнадіюють боржників. Цей законодавчий акт в силах створити патову ситуацію по роботі з дебіторською заборгованістю, як для банків, так і для колекторських компаній.

Фінансисти повинні будуть протягом десяти днів в письмовій формі повідомити всім недбайливих позичальників про те, що вони включені в общею базу даних. Надалі ця інформація буде використовуватися третіми особами (тими ж колекторськими компаніями, юристами), але тільки з дозволу клієнта.

Людина може аргументовано мотивувати свою відмову від надання даних про нього і по кредитній історії. У даній ситуації виникає казус - банки можуть розкривати інформацію про позичальника тільки з його дозволу. Якщо спиратися на Закон «Про банки і банківську діяльність», то ця норма відповідає статті законодавчого акту «Про банківську таємницю». Але про яку таємницю може йти мова, коли людина не платить за своїми зобов'язаннями іноді більше року?

Така політика держави спрямована на підтримку боржників фінансових установ і це при тому, що банки зіткнуться з проблемами стягнення прострочених позичок. Ухвалений законодавчий акт здатний заблокувати роботу з неспроможними позичальниками.

Але і в цьому випадку банки підстрахувалися від подібних ризиків. Більшість фінансових установ свого часу передбачив в кредитних договорах умови розкриття інформації про клієнта третім особам, іноді навіть без наявності простроченої заборгованості. Гірше буде колекторським компаніям, тому як позичальники матимуть право звертатися із запитами про своїх даних, мету і способи роботи з ними.

Паперова тяганина з клієнтами - це суттєва втрата часу і нервів. Фахівці все-таки сподіваються, що до вступу Закону в силу, буде ще ряд роз'яснень та підзаконних актів. Крім цього НБУ так само повинен сказати своє слово в цій двоякою ситуації.(Київ) Киев, (Харків) Харьков, (Одеса) Одесса, (Дніпропетровськ) Днепропетровск, (Донецьк) Донецк, (Запоріжжя) Запорожье, (Львів) Львов, (Кривий Ріг) Кривой Рог, (Миколаїв) Николаев, (Маріуполь) Мариуполь, (Вінниця) Винница, (Макіївка) Макеевка, (Херсон) Херсон, (Полтава) Полтава, (Чернігів) Чернигов, (Черкаси) Черкассы, (Житомир) Житомир, (Суми) Суммы, (Хмельницький) Хмельницкий, (Горлівка) Горловка, (Рівне) Ровно, (Кіровоград) Кировоград, (Дніпродзержинськ) Днепродзержинск, (Чернівці) Черновцы, (Кременчук) Кременчуг, (Івано-Франківськ) Ивано-Франковск, (Тернопіль) Тернополь, (Біла Церква) Белая Церковь, (Луцьк) Луцк, (Краматорськ) Краматорск, (Мелітополь) Мелитополь, (Нікополь) Никополь, (Сєвєродонецьк) Северодонецк, (Слов'янськ) Славянск, (Бердянськ) Бердянск, (Ужгород) Ужгород, (Алчевськ) Алчевск, (Павлоград) Павлоград, (Лисичанськ) Лисичанск, (Кам'янець-Подільський) Каменец-Подольский.
Якщо ви прочитали новину «Держава на стороні позичальників, відвойовуючи їх у колекторів» — 76 залиште будь-ласка Новини банків лайк Vkontakte, Twitter, Facebook, або в іншій соц. Держава на стороні позичальників, відвойовуючи їх у колекторів публікували спеціально для таких як ви, 27-03-2016, 19:19 добавили, уже подивилося немало людей.
Читають новину Брокер - робота чи покликання? зараз, разом із Держава на стороні позичальників, відвойовуючи їх у колекторів Тенденції зростання проблемної заборгованості в банківській сфері трив... відкривають.
Автор: admin
76 27.03.16